Magnetická tyč - NdFeB pr.20 x 300 mm

Nevyhovuje Vám tento separátor?
Vyrobíme Vám separátor na mieru
Kontaktujte nás

Zákaznícka podpora

+421 918 989 695
[email protected]

Zadať dopyt

Parametre

Priemer tyče (mm) 20 mm
Teplotná odolnosť 80 °C
Závit M8x12
Označenie MT 300/260 MVM 20 - ST
Magnetická indukcia (G) 10.400 Gs
Celková dĺžka (mm) 300
Hmotnosť (kg) 1
Délka magnetické plochy 260 mm
Priemer tyče (in) 20 mm
Skladom
Zajtra odošleme
51841
8595133929745
182,61 € 152,17 € Bez DPH

Magnetická tyč - NdFeB pr.20, l_300 mm

Doplňujúci popis

Magnetická tyč je tvorená uzavretou trubicou z nerezovej ocele a magnetického jadra tvoreného veľmi silnými valcovými neodymovými magnetmi. Magnetická tyč sa môže použiť ako súčasť magnetického roštu. Využíva sa v rôznych priemyselných odvetviach pre použitie v suchých aj mokrých materiáloch.

 

   

Použitie magnetických tyčí

Magnetické tyče sa pomocou závitu našroubujú na ľubovolný nosič. Dá sa tak vytvoriť magnetický rošt.

Je možné ju  umiestniť do nerezových trubíc z dôvodu lepšieho čistenia. Po vytiahnutí z trubíc magnetické kovy odpadnú. (Nutné počítať s výrazným úbytkom magnetickej sily.)

Suché aj mokré materiály – rošty z magnetických tyčí je možné použiť v suchých aj mokrých materiáloch. Nie sú vhodné k nasadeniu do abrazívnych látok ani do materiálov s lepivými vlastnosťami!

Odvetvia použití – priemysel agro produktov, stavebných hmôt, chemický priemysel, priemysel keramiky a porcelánu, spracovanie plastov a gumy.

Špecifikácia

Magnetická tyč s neodymovými magnetmi má priemer 20 mm. Silné magnetické jadro je uzavreté v tyči, ktorej  celková dĺžka je 300 mm. Dĺžka magnetickej plochy  tak činí 260 mm. Vďaka stenšenej stene ponúkne veľmi dobrú magnetickú indukciu 10400 G na povrchu tyče. Štandardná teplotná odolnosť magnetického materiálu by nemala prevyšovať teplotu 80 °C. Magnetická tyč má závit M8x12. Vďaka leštenému povrchu sa dobre čistí.

Sme výrobcovia

Sme priamo výrobcovia a magnetické tyče robíme aj na zákazku v rôznych dĺžkach, flexibilne podľa zadania. Pre viac informácií navštívte náš špecializovaný web www.magneticke-separatory.sk

TESTOVACIA METÓDA

Postup merania magnetickej indukcie

Meranie je vykonané štandardným gaussmetrom v mieste s konštrukčne najvyššou magnetickou indukciou - v mieste pólových nástavcov resp. v najnižšom bode oblúku magnetického obvodu. Skúšku 3x opakujeme vždy v odlišnom mieste magnetického obvodu a vypočítame priemernú magnetickú indukciu.

Postup merania odtrhovej sily

Meriame lešteným ocelovým etalónom  priemeru 10 mm a výšky 20 mm. Meranie je vykonané v mieste s konštrukčne najvyššou odtrhovou silou - v mieste pólových nástavcov resp. v najnižšom bode oblúku magnetického obvodu. Zaznamenáme silu, pri ktorej došlo k odtrhnutiu etalónu. Skúšku 3 x opakujeme a vypočítame priemernú odtrhovú silu.

Pre vašu informáciu 10 N = cca 1 kg.

Výsledná odtrhová sila závisí na mnohých faktoroch - napr. na rozmeroch etalónu, vzduchovej medzere medzi etalónom a testovaným magnetickým obvodom, povrchovej úprave etalónu atď.

8 ďalších produktov v rovnakej kategórii: